Koncert z okazji obchodów Roku Andrzeja Panufnika PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 25 August 2014 09:12
There are no translations available.

Z okazji obchodów 100-lecia urodzin polskiego kompozytora Andrzeja Panufnika odbył się w naszej szkole koncert Śląskiej Orkiestry Młodzieżowej. Orkiestrę prowadził Wojciech Michniewski, solistką była Katarzyna Gołofit. Koncert był bardzo, bardzo udany. Młodzież otrzymała ogromne brawa, owacje na stojąco. Gratulujemy młodym artystom!

Last Updated on Monday, 25 August 2014 09:30
 
There are no translations available.

plakat panufnik do druku maly

 
Skład orkiestry PDF Print E-mail
There are no translations available.

Drodzy uczniowie śląskich szkół muzycznych.

W imieniu własnym jak i dyrektorów śląskich szkół serdecznie dziękuję za tak liczne zgłoszenia do projektu „Panufnik znany i nieznany”.

Niestety ze względu na otrzymane ograniczone środki finansowe i możliwości zakwaterowania oraz wyżywienia, musimy ograniczyć ilość przyjętych i dostosować przyjęcia do tych możliwości.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy zgłosili swój akces do tego projektu i mam nadzieję, że w roku przyszłym podobny projekt uda się zrealizować i przyjąć wszystkich chętnych.

Wyłonionych członków orkiestry proszę o przygotowanie partii utworów realizowanych w projekcie tj.

1. L. van Beethoven - III symfonia op. 55 „Eroica” (całość)

- materiały nutowe do Beethoven proszę wydrukować ze strony www//: ismlp.org z zakładki composers, znaleźć właściwy utwór i wydrukować własny głos.

 

2. A. Panufnik – III symfonia „Sacra”

3. A. Panufnik – Koncert fortepianowy

Materiały utworów A. Panufnika zostaną udostępnione na wasze maile po 15 czerwca br.

Proszę o dobre przygotowanie się do prób !!!

Przypominam, że zgodnie z projektem wszyscy uczestnicy projektu przyjeżdżają na zgrupowanie w dniu 16 sierpnia (sobota) w godz. popołudniowych (do godz. 17.00). Miejsce spotkania:

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej ul. Wyspiańskiego 5a. (dojście z dworca autobusowego i PKP ok. 15 min.).

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH UCZESTNIKÓW PROJEKTU.

I SKRZYPCE

1. Cichoszewski Konrad – koncertmistrz – ZPSM Bielsko-Biała
2. Barteczek Wojciech – II koncertmistrz – ZPSM Bielsko-Biała
3. Babij Weronika /kolejność alfabetyczna/- ZPSM Katowice
4. Bojczuk Anna – PSM II Gliwice
5. Góra Aleksandra – ZPSM Bielsko-Biała
6. Iskrzycka Julia – ZPSM Bielsko-Biała
7. Lucjan Marta- PSM II Żory
8. Miruk Mirska Alicja – PSM II Gliwice
9. Szczepańczyk Maciej – ZPSM Katowice
10. Wojdas Katarzyna – POSM Bytom
11. Wojtala Monika – ZPSM Bielsko-Biała
12. Woszczek Weronika – PSM II Katowice

II SKRZYPCE

1. Kowalska Katarzyna – koncertmistrz – ZPSM Bielsko-Biała
2. Bodziachowska Blanka – ZPSM Częstochowa
3. Homoncik Szymon – PSM II Gliwice
4. Kozub Katarzyna – PSM Zabrze
5. Mentel Agata – PSM II Zabrze
6. Leja Grażyna – PSM II Gliwice
7. Osóbka Paulina – POSM Bytom
8. Słowik Paulina – PSM II Zabrze
9. Suprun Marta – ZPSM Bielsko-Biała
10. Turkiewicz Jan – PSM I i II Gliwice

ALTÓWKI

1. Bargieł Paulina – ZPSM Bielsko-Biała
2. Sikora Kaja – ZPSM Bielsko-Biała
3. Boksa Ewa – PSM I i II Gliwice
4. Drogosz Ewa – ZPSM Częstochowa
5. Kołodziejska Kornelia – POSM Bytom
6. Urbanowicz Borys – POSM Bytom
7.    ……………………………………………….
8.    ……………………………………………….

WIOLONCZELE

1. Bargieł Konrad – koncertmistrz
2. Wolny Joanna – ZPSM Katowice
3. Rau Krzysztof – ZPSM Bielsko-Biała
4. Bubel Kinga – ZPSM Częstochowa
5. Fijołek Aleksander – ZPSM Katowice
6. Jakubowska Malwina – ZPSM Częstochowa
7. Meiser Oliwia – POSM Bytom
8. Owczarek Kamil – PSM I i II st. Żory
9. Vinci Joanna – ZPSM Bielsko-Biała
10. Schachenhofer Leonora

KONTRABASY

1. Zoń Jakub – ZPSM Bielsko-Biała
2. Pacan Wiktor – POSM Bytom
3. Baca Kasper – PSM II Żywiec
4. Górny Aleksander – ZPSM Bielsko-Biała
5. Lewandowski Dawid – PSM I i II st. Katowice
6. Normand Laura – ZPSM Częstochowa

FLETY

I flet – Łączak Jakub – ZPSM Bielsko-Biała
Góral Paweł – ZPSM - Katowice
II Flet -  piccolo - Pyka Estera – ZPSM – Bielsko-Biała
Słowik Anna – ZPSM - Bytom

KLARNETY

I klarnet – Bober Karolina – ZPSM Katowice -/Szymanowski/
-   Mrozik Marzena – ZPSM Bielsko-Biała
II Klarnet –Sierakowski Ignacy – ZPSM Katowice /Szymanowski/
Klarnet basowy – Kuc  Alan  - Bielsko-Biała

FAGOTY

Manda Monika – ZPSM Katowice - /Szymanowski/
……………………………………………………….

OBOJE

I obój – Łukawska Katarzyna – ZPSM Bielsko-Biała
Trepka Emil – POSM Bytom
II obój – Rożek angielski - Mielnik Natalia –– ZPSM – Bielsko-Biała
Panek Magdalena – PSM I i II st. Zabrze

WALTORNIE

I waltornia
Całus Monika – ZPSM Częstochowa
Gniazdowska Karolina – ZPSM Bielsko-Biała
II waltornia
Pełka Paweł – POSM  Bytom
Dominik Piłatyk – POSM Bielsko-Biała
III waltornia
Rywalski Szymon – ZPSM Bielsko-Biała
IV waltornia
Grzegorek Maja – PSM I i II st. Gliwice

TRĄBKI

I trąbka – Bizukojć Grzegorz – ZPSM Bielsko-Biała
II trąbka – Mucha Krzysztof – POSM Bytom
- Wochal Michał – ZPSM Częstochowa
III trąbka – Labus Michał – POSM - Bytom
IV trąbka – Drescher Marek – PSM I i II st. Gliwice

PUZONY

I puzon – Prokopowicz Wojciech – AM Kraków
II puzon – Makowski Patryk – ZPSM Bielsko-Biała
- Kosiński Robert – PSM I i II st. Gliwice
III puzon – Skowronek Tomasz – PSM I i II st. Gliwice

TUBA

Olearczyk Michał – ZPSM Bielsko-Biała

PERKUSJA

KOTŁY

Natkaniec Wojciech – PSM I i II st. Katowice / Karłowicz/
Pozostałe instr. perkusyjne zgodne z partyturą
Stefanowicz Agata – PSM II st. Gliwice
Gajda Patryk – ZPSM Bielsko-Biała
Janusiewicz Tymon – ZPSM Bielsko-Biała

FORTEPIAN

Gajek Patrycja – ZPSM – Bielsko-Biała

 

 

Członków orkiestry zapisanych na liście rezerwowej o zakwalifikowaniu poinformujemy do końca czerwca br.

Lista rezerwowa:

1. Zemła Flawianna – flet piccolo,
2. Jakubiec Adam    - klarnet basowy
3. Kriegler Kamil  - puzon
4. Worek Jakub – II skrzypce
5. Wach Paweł – II klarnet
6. Żak Karolina – rożek angielski

 

Dziękuję i zapraszam

Andrzej Kucybała

 

 
Projekt "Andrzej Panufnik - znany i nieznany - w 100-lecie urodzin" PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 05 May 2014 09:10
There are no translations available.

Dyrekcja Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej zaprasza uczniów szkół muzycznych II stopnia do udziału w projekcie "Andrzej Panufnik - znany i nieznany - w 100-lecie urodzin"

Nagrania:

III Symfonia A. Panufnika

III Symfonia L. van Beethovena

Koncert fortepianowy lub fagotowy A. Panufnika.

Termin zgłoszeń: 25 maja 2014

Ogłoszenie składu orkiestry: 30 maja 2014

Udział w zgrupowaniu jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają tylko koszty podróży. Organizatorzy pokrywają wszystkim wykonawcom koszty noclegów i wyżywienia.

Zajęcia prowadzone będą przez wybitnych pedagogów z kraju i zagranicy.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Organizator: ZPSM Bielsko-Biała


Prosimy wypełnić komputerowo formularz i wysłać na adres: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

Do maila należy dołączyć, wypełnione, podpisane i zeskanowane oświadczenia.

W tytule wpisać: Projekt Panufnik 2014

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: 33 498 84 10

Dalsze informacje umieszczane będą na stronie szkoły (www.zpsm.bielsko.pl) w zakładce „Projekt Panufnik 2014” .

Załączniki:   formularz oświadczenia

 

 


Wstępny harmonogram:

(szczegółowy plan zajęć będzie dostępny na stronie internetowej szkoły w lipcu)

 

<16.08.2014r. przyjazd na godzinę 18.00 – kolacja i zakwaterowanie
17 – 21.08.2014r. próby sekcyjne
próby tutti
22 – 23.08.2014r. próby tutti z dyrygentem
nagrania
24.08.2014r. koncert i nagranie video godz.18.00
Last Updated on Wednesday, 14 May 2014 08:41